DOLAR 8,8115
EURO 10,3501
ALTIN 497,634
BIST 1390,56
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 21°C
Parçalı Bulutlu

1 Nisan BTC, ETH, BNB, ADA, DOT, XRP, UNI, THETA, LTC ve LINK Fiyat Analizi

1 Nisan BTC, ETH, BNB, ADA, DOT, XRP, UNI, THETA, LTC ve LINK Fiyat Analizi
REKLAM ALANI
01.04.2021
134
A+
A-

Bitcoin’in yakın zamandaki düşük seviyelerinden toparlanması ve altcoinlerden gelen mükemmel performans, boğaların BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden test edeceğinden emin olduğunu gösteriyor.

Morgan Stanley’in izinden giden Goldman Sachs, varlık yönetimi müşterilerinin kripto para birimleri ve diğer dijital varlıklarla ticaret yapmasına izin verme planlarını açıkladı. Goldman Sachs özel servet yönetimi bölümünün küresel dijital varlıklar başkanı Mary Rich, CNBC’ye verdiği bir röportajda, sunumun 2021’in ikinci çeyreğinde gerçekleşebileceğini söyledi.

ARA REKLAM ALANI

Dünyanın önde gelen iki yatırım bankası tarafından Bitcoin’in benimsenmesi, diğer bankaları kripto yolunda daha erken yürümeye zorlayabilir. Bu eski kurumların müşterilerinden taze paranın gelmesi talebi ve sonrasında ise fiyatları daha da artırabilir.

Kraken CEO’su Jesse Powell, Bitcoin’in (BTC) gelecekteki değeriyle ilgili bir soruya yanıt olarak, Bloomberg’e şu anda bir Tesla Model 3 satın alan bir Bitcoin’in yıl sonuna kadar bir Lamborghini ve 2023’e kadar bir Bugatti alacağını söyledi.

Diğer bir yükseliş yörüngeli ses, CNBC ile yaptığı röportajda Bitcoin’in “aynı piyasa değerine ve ardından altınla daha yüksek bir piyasa değerine sahip olmak için kaçınılmaz bir yolda olduğunu” söyleyen Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz’ın sesiydi.

Ancak, herkes Bitcoin’de yükselişe geçmiyor. BK Asset Management’ta FX stratejisinin genel müdürü Boris Schlossberg, CNBC’ye Bitcoin’in “belki de orta vadeli bir zirveye çok ama çok yakın” olduğunu söyledi.

En az direnç eğilimi ve yolunu belirlemek için ilk 10 kripto para biriminin grafiklerini inceleyelim.

BTC / USDT

Bitcoin, 29 Mart’ta çıkışa geçtiğinden bu yana azalan kanalın üzerinde devam ediyor. Bu olumlu bir işaret. Ancak, 60.000 $ seviyesini agresif bir şekilde savundukları için ayılar henüz pes etmedi.

Fiyat bugün 59.789 dolardan düştü, ancak cesaret verici bir işaret, boğaların dipten satın alması ve BTC / USDT kurunun kanala yeniden girmesine izin vermemesidir. Boğalar şimdi tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 61.825,84 dolara yükselmek için bir girişim daha yapacak.

Başarılı olurlarsa, parite yükseliş trendini devam ettirebilir ve ilk hedefe doğru 69.279 $ ve ardından 79.566 $’dan kuzeye doğru yürüyüşüne başlayabilir. Yukarı eğimli hareketli ortalamalar, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, bağıl güç endeksi (RSI) son birkaç gündür negatif bir sapma gösteriyor. Gösterge düşüş trendi çizgisinden keskin bir şekilde düşerse, yeni yükseliş trendinin birkaç gün beklemesi gerekebileceğini gösterecektir.

Fiyat düşerse ve hareketli ortalamaların altına inerse yükseliş görünümü geçersiz hale gelecektir. Aksine, RSI düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarsa, ivmenin arttığını gösterecek ve bir ralli olasılığını artıracak.

ETH / USDT

Ethereum (ETH) simetrik üçgenin direnç çizgisini vuruyor. Bir direncin yakınında sıkı bir konsolidasyon, onun üzerinde bir kırılma olasılığını artırır. 20 günlük üssel hareketli ortalama (1.743 $) yükseldi ve RSI pozitif bölgede yer alıyor.Bu da boğalara avantaj sağlıyor.

Alıcılar fiyatı üçgenin üzerine çıkarabilirse, ETH / USDT kuru tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden test edebilir. Boğalar bu engeli kaldırırsa, parite daha sonra desen hedefine doğru 2,618,14 dolara yükselmeye başlayabilir.

Bununla birlikte, ayıların kolayca pes etmesi pek olası değildir. 2.040.77 $’da sert bir direnç gösterecekler. Fiyat bu genel dirençten düşerse ancak üçgene tekrar girmezse, boğaların düşüşte alım yaptığını gösterecektir. Böyle bir durumda paritenin 2.040.77 $’ın üzerine çıkma olasılığı yüksek olabilir.

Öte yandan, boğalar fiyatı üçgenin üzerinde tutamazsa, traderların pozisyonlarını daha yüksek seviyelerde kare haline getirdiklerini gösterecektir. Bu, pariteyi birkaç gün daha aralığa bağlı tutabilir. Zayıflığın ilk işareti, fiyat trend çizgisinin altına düştüğünde olacaktır.

BNB / USDT

Boğalar, Binance Coin’i (BNB) 315 doların üzerine çıkarmaya çalışıyor. Fiyat bugün genel dirençten düşse de, şamdan üzerindeki uzun kuyruk, boğaların her küçük düşüşte alım yaptığını gösteriyor.

Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI pozitif bölgede yer alıyor. Bu da en az direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı 315 doların üzerine çıkarabilirse, BNB / USDT kuru 348,69 dolara yükselebilir.

Tüm zamanların en yüksek seviyesinin üzerinde bir kırılma ve kapanış, 430 $’a ulaşabilecek yükseliş trendinin bir sonraki ayağını başlatabilir. Fiyat mevcut seviyeden gerilerse ve 20 günlük EMA’nın (265 $) altına düşerse, bu yükseliş görünümü geçersiz hale gelecektir.

ADA / USDT

Cardano (ADA), son birkaç gündür 20 günlük EMA’nın (1.16 $) üzerinde devam ediyor, ancak boğalar fiyatı 1.30 $’ın üzerine çıkaramadı. Bu gelişme, daha yüksek seviyelerde talep eksikliğine işaret ediyor.

20 günlük EMA düzleşti ve RSI orta noktanın hemen üzerinde yer alıyor. Bu durum arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Ayılar şimdi fiyatı hareketli ortalamaların altına çekmeye çalışacak.

Bunu yaparlarsa, ADA / USDT kuru 1.03 dolarlık desteğe düşebilir. Bu desteğin altında bir kırılma, 0.80 $’a daha derin bir düzeltmenin başladığını gösterecek.

Tersine, eğer fiyat 20 günlük EMA’dan geri dönerse ve boğalar fiyatı 1.30 $’ın üzerine çıkarırsa, parite 1.48 $’a yükselebilir.

DOT / USDT

20 günlük EMA’ya (34,35 $) yakın küçük bir tereddütten sonra, Polkadot (DOT) bugün hareketli ortalamaların üzerine çıktı. Bu, daha yüksek seviyelerde güçlü talep olduğunu gösterir. Boğalar şimdi fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarmaya çalışacak.

Başarılı olurlarsa, DOT / USDT kuru tüm zamanların en yüksek seviyesini 42.28 $’dan tekrar test edebilir. Momentum bu direnci yenebilirse, parite 53.50 $’a ulaşabilecek yükseliş trendinin bir sonraki ayağına başlayabilir.

Bununla birlikte, fiyat düşüş trendi çizgisinden düşerse, ayıların daha yüksek seviyelerde aktif olduğunu gösterecek. Bu, pariteyi birkaç gün daha aralığa bağlı tutabilir. Düz hareketli ortalamalar ve 58’in üzerindeki RSI, boğalara küçük bir avantaj sunuyor.

XRP / USDT

XRP, 0,60 dolarlık genel direncin yakınında bir kez daha düştü. Bununla birlikte, olumlu işaret, boğaların bugünün şamdanındaki uzun kuyruktan görüldüğü gibi 20 günlük EMA’ya (0,51 $) düşüşü satın almış olmasıdır.

Pozitif bölgedeki yükselen hareketli ortalamalar ve RSI, en az direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor. Boğaların şimdi fiyatı 0,60 doların üzerine çıkarmak için bir girişim daha yapması muhtemel.

Başarılı olurlarsa, 0,65 $’a ralli mümkündür. Bu seviye sert bir direnç görevi görebilir, ancak boğalar fiyatı bunun üzerine itebilirse, XRP / USDT kuru ivme kazanabilir. Bu yükseliş görünümü, fiyat hareketli ortalamaların altına düşerse geçersiz hale gelecektir.

UNI / USDT

Uniswap (UNI) 26 Mart’taki 50 günlük basit hareketli ortalamadan (27,26 $) geri döndü ve 20 günlük EMA (29,12 $) engelini aşamadı. Bu, hissiyatın düşüşlerde alımdan rallilerde satışa doğru değiştiğini gösteriyor.

Ayılar şimdi fiyatı 25.50 dolar desteğinin altına çekerse, UNI / USDT kuru fiyatı 20 dolara ve ardından 18 dolara çekebilecek bir düzeltme aşamasına girebilir.

Marjinal olarak aşağı eğimli 20 günlük EMA ve orta noktanın hemen altındaki RSI, ayılara küçük bir avantaj sunuyor.

Fiyat mevcut seviyeden çıkarsa ve 20 günlük EMA’nın üzerine gelirse, bu olumsuz görüş geçersiz hale gelecek. Böyle bir hareket, paritenin aralık içindeki kalışını birkaç gün daha uzatabilir.

THETA / USDT

THETA 29 Mart’ta 13.95 dolardan düştü, bu da ayıların agresif bir şekilde 14 ila 14.96 dolarlık direnç bölgesini savunduğunu gösteriyor. Ayılar şimdi altcoin’i 20 günlük EMA’ya (10,27 $) indirmeye çalışacak.

Yükseliş trendinde, boğalar, ödül oranına cazip bir risk sunduğu için genellikle 20 günlük EMA’ya düşüşleri satın alıyor. Bu nedenle, THETA / USDT kuru bu desteği güçlü bir şekilde geri döndürürse, hissiyatın yükselişte kaldığını ve traderların düşüşlerde alım yaptığını gösterecektir.

Bu, pariteyi birkaç gün daha 10,35 ila 14 dolar arasında tutabilir. Aksine, ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekerse, duyarlılıkta olası bir değişiklik önerecek. Parite daha sonra 8.88 $’dan %50 Fibonacci geri çekilme seviyesine düşebilir.

LTC / USDT

Litecoin’in (LTC) yardım rallisi 50 günlük SMA’da (196 $) bir duvara çarpmış gibi görünüyor, çünkü boğalar fiyatı bunun üzerinde tutamadı. Ayılar şimdi fiyatı üçgenin trend çizgisine indirmeye çalışacak.

Fiyat trend çizgisinden geri dönerse, boğaların düşüşlerde alım yapmaya devam ettiğini gösterecektir. Bu, LTC / USDT kuru ticaretini birkaç gün daha üçgen içinde tutabilir.

Düz hareketli ortalamalar ve orta noktaya yakın RSI, arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor.

Bu nötr görüş, fiyat üçgenin üstüne veya altına düştükten sonra geçersiz hale gelecek. Bu, trend olan bir hareketin olası başlangıcına işaret edebilir.

LINK / USDT

Chainlink (LINK), 29 ve 30 Mart’ta 20 günlük EMA’nın (27,79 $) üzerine çıktı. Ancak 50 günlük SMA’ya (29 $) tırmanamadı. Fiyat bugün düşmesine rağmen, boğalar şamdan üzerindeki uzun kuyruktan görüldüğü gibi düşüşü satın aldı.

Boğalar şimdi fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarmak için bir girişim daha yapabilir. Bunu yapmayı başarırlarsa, LINK / USDT kuru 32 dolara yükselebilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma, boğalara avantaj sağlayacaktır.

Aksine, fiyat 50 günlük SMA’dan tekrar düşerse, o zaman 24 dolara düşme olasılığı yüksek. Bu, göz önünde bulundurulması gereken önemli bir destektir, çünkü eğer kırılırsa, kur, olası bir trendin tersine döndüğünü işaret edebilecek azalan bir üçgen desenini tamamlayacaktır. Böyle bir hareket, 14 dolara düşüş için kapıları açabilir.

REKLAM ALANI
ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bigunhaber.com Beyaz Haber Ajansı üyesidir.
hacker sitesi hack haber Cami Halısı cami halısı ilbet destek kocaeli escort mobil ödeme ile bahis vdcasino giriş vdcasino vdcasino vdcasino betexper gaziantep escort