DOLAR 18,5039
EURO 18,1433
ALTIN 987,966
BIST 3179,99
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Piyasadan haberler

Piyasadan haberler
03.11.2020
115
A+
A-

AEFES

30 Ekim 2020 Cuma günü İzmir – Seferihisar merkezli meydana gelen ve hepimizi derinden üzen deprem sonrasında, ilk değerlendirmelere göre bölgedeki tüm çalışanların ve bayilerin güvende olup herhangi bir can kaybı bulunmamaktadır. Fabrika ve depolarda faaliyetlerini önemli derecede etkileyecek bir durum bulunmamakta olup operasyonları normal şekilde devam edebilecek durumdadır. Bu zorlu süreçte etkilenen vatandaşların yanında olmak için hem STK Afet Koordinasyon Platformu hem de yerel yönetimlerle iletişim halinde olup girişimleri başlatmış bulunuyoruz.

ARMDA

Şirket’in 2020 yılı 9 aylık konsolide net karı 2.215.253 TL oldu. (2019/9 AYLIK: 9.413.214 TL)

ASELS

Mikroelektronik, Güdüm ve Elektro-Optik (MGEO) Sektör Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı Sezai ELAGÖZ’ün Genel Müdür danışmanı olarak atanmasına,Savunma Sistem Teknolojileri (SST) Sektör Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı Mustafa KAVAL’ın Mikroelektronik, Güdüm ve Elektro-Optik (MGEO) Sektör Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmasına,Deniz Sistemleri Program Direktörü Behcet KARATAŞ’ın Savunma Sistem Teknolojileri (SST) Sektör Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmasına karar verilmiştir.

ASUZU

Şirketin 2020 yılı 3. çeyrek Finansal Sonuçları 05.11.2020 Perşembe günü KAP’ta yayınlanacaktır.

BMELK

Şirketin Tortum Elektrik Üretim A.Ş. ile devralma suretiyle birleşmesine ilişkin Ayrılma Hakkı Kullanımı hakkında KAP’ta yer alan detaylı bildirim

BORSA İSTANBUL A.Ş.      TSKB

Borsa İstanbul A.Ş. Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi’nin 5. ve 6. maddelerindeki hükümler çerçevesinde Tedbir Yönetim Sistemi kapsamında, piyasasında gerçekleşen işlemler nedeniyle Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. (TSKB.E) payında 03/11/2020 tarihinden itibaren 1 ay süreyle “Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı” önleyici tedbirleri uygulanacaktır. Tedbirlerin uygulanacağı son tarih 02/12/2020’dir.

BORSA İSTANBUL A.Ş.    AVHOL, MRSHL

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında AVHOL.E ve MRSHL.E payları 03/11/2020 tarihli işlemlerden (seans başından) 17/11/2020 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem görecektir.

BORSA İSTANBUL A.Ş.   KARTN

Borsa İstanbul A.Ş. Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi’nin 5. ve 6. maddelerindeki hükümler çerçevesinde, Tedbir Yönetim Sistemi kapsamında piyasasında gerçekleşen işlemler nedeniyle Kartonsan Karton Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KARTN.E) payında 03/11/2020 tarihinden itibaren 1 ay süreyle mevcut Açığa Satış Yasağına ilave olarak “Kredili İşlem Yasağı”, “Brüt Takas”, “Emir İptalinin, Emir Miktar Azaltımı ile Emir Fiyat Kötüleştirmesinin Yasaklanması”, “Emir Toplama Aşamalarında Denge Bilgisi Yayınının Kısıtlanması” ve “Piyasa Emri ve Piyasadan Limite Emir Girişinin Kısıtlanması” önleyici tedbirleri uygulanacaktır.  KARTN.E payında tedbirlerin uygulanacağı son tarih 02/12/2020’dir.

CCOLA

Cuma öğleden sonra Seferihisar merkezli yaşanan ve tüm Türkiye’yi derinden üzen deprem sonrasında bölgeye hemen intikal eden ilgili ekipler, çalışanlar ile irtibata geçmiş, fabrika ve depolarda hasar tespiti yapmıştır. Bölgedeki tüm çalışanların ve bayilerin güvende olup, herhangi bir can kaybı ya da faaliyetleri önemli derecede etkileyecek bir durum bulunmamaktadır. Operasyonlar bu hafta içerisinde normal şekilde devam edecek olup CCI olarak afet koordinasyonu çerçevesinde hızla aksiyon alarak İzmir merkez, Seferihisar ve çevre ilçelerdeki ihtiyaç sahipleri için yetkili makamlarla bağlantıya geçerek su ve yardım desteği konusunda da harekete geçilmiştir.

CUSAN

Yönetim Kurulu tarafından 02.11.2020 tarihinde yapılan toplantıda, Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-17.1 sayılı Kurumsal Yönetim Tebliği’nin (“Tebliğ”) 11. maddesi hükmü çerçevesinde; Yatırımcı İlişkileri Bölümü Yöneticiliği görevini üstlenen Sn. Burcu NERGİZ’in görevinden ayrılması nedeniyle yerine, Tebliğ’de öngörülen lisanslara sahip Sn. Cihan KURT’un Yatırımcı İlişkileri Bölümü Yöneticisi olarak,  Sn. Firuze ÇAKIROĞLU’nun Yatırımcı İlişkileri Bölümu Görevlisi olarak atanmasına karar verilmiştir

DESA

Verimlilik odaklı çalışma prensipleri doğrultusunda, Olıvıum İş Merkezi, Beştelsiz Mah. Prof Dr. Muammer Aksoy Cad N30/3 Zeytinburnu/ İSTANBUL (1982229799) Adresindeki Desa Deri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Olivium Outlet Alışveriş Merkezi Samsonite Ünvanlı Şubenin Kapatılmasına karar verilmiştir.

FADE

Şirket tesislerinin (AVM, Üretim, Gıda, Soğuk Hava, Fide) üretim faaliyetlerinde herhangi bir sıkıntı veya aksama olmadığı ve olağan faaliyetlere aynı şekilde devam edildiği yatırımcılara duyurulur.

HDFGS

Hedef Grup olarak depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere toplam 600.000.-TL ayni ve nakdi bağış yapılmasına karar verildiğini, bu rakamın 200.000. TL kısmının Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından karşılanacağını kamuoyuna duyururuz..

IHYAY, IHGZT

13.10.2020 tarihli özel durum açıklaması ile, “Bağlı ortaklık İhlas Haber Ajansı A.Ş. yönetim kurulu; devam eden halka arz çalışmaları kapsamında Şirketin mali yapısını daha da güçlendirilmesi amacı ile 14.000.000 TL olan şirket sermayesini %200 bedelli artırarak 42.000.000 TL’ye çıkartılmasına ve pay alım bedelinin % 35 primli olmasına, karar verdiklerini bildirmiştir.Şirketin bağlı ortaklığın yapacağı sermaye artırımına daha önce açıklandığı şekilde hissesi oranında katılacağı açıklanmıştı.İhlas Haber Ajansı A.Ş.’nin sermaye artırımına ilişkin genel kurul kararı İstanbul Ticaret Sicili tarafından tescil edilmiş olup, sermaye artırım süreci tamamlanmıştır.

INDES

14.09.2020 tarihinde yapmış olduğumuz özel durum açıklamasında % 100 oranında bağlı ortakları olan Neteks İletişim Ürünleri Dağıtım A.Ş.’nin ve Artım Bilişim Çözümleri A.Ş’nin, % 100 oranında bağlı ortağı olan Neteks Teknoloji Ürünleri Anonim Şirketi tarafından devir alınmasına ve Türk Ticaret Kanunu’nun 134 ve ilgili maddeleri ile 5520 sayılı Kurumlar Vergisi Kanunu’nun 18,19 ve 20.maddeleri uyarınca devir yolu ile birleşmesine, birleşme raporunun hazırlanmasına ve gerekli prosedürlerin tamamlanarak bu hususların ilgili Şirketlerin Genel Kurul’larının onayına sunulmasına  karar verildiğini bildirmiş idik. Birleşme işlemine ilişkin tescil 02.11.2020 tarihinde yapılmıştır.Neteks Teknoloji Ürünleri Anonim Şirketi genel müdürü olan Suat Sümer görevinden ayrılmış olup Artım Bilişim Çözümleri A.Ş genel müdürü Erhan Doğan Neteks Teknoloji Ürünleri Anonim Şirketi genel müdürü olmuştur.Şirketin birleşmeye konu olan 3 şirketteki ortaklık payı birleşme öncesi ve birleşme sonrasında da % 100’dür.  Dolayısıyla birleşmenin konsolide mali tablolara bir etkisi olmayacaktır.

KONTR

26.10.2020 tarihli açıklamada, Şirketin (Yüklenici), İstanbul’da devam etmekte olan, HITACHI ZOSEN INOVA AG – MAKYOL İNŞAAT SANAYİ TURİZM A.Ş. ortak girişiminin (Ana İşveren) üstlendiği, “İBB ATIK YAKMA VE ENERJİ ÜRETİM TESİSİ YAPIMI İŞİ” dahilindeki “PROSES DCS İLE ENTEGRE OLACAK, PROSES, NON-PROSES ELEKTRİK-MEKANİK SİSTEMLERE AİT DCS (Dağınık Kontrol Sistemi) SİSTEMİ” işlerine yönelik olarak MAKYOL İNŞAAT SANAYİ TURİZM VE TİCARET A.Ş.’ne (İşveren) verdiği 450.257,00€ +K.D.V. tutarındaki teklif kabul edilmiş olup sözleşme imzalanma aşamasına geçildiği kamuoyuna duyurulmuştu.Bahsi geçen işin sözleşme imza süreci tamamlanmıştır. Sözleşme bedeli 450.257,00€ +K.D.V. tutarındadır.İşin 150 günde bitirilmesi planlanmaktadır.

MSGYO

Depremin hemen ardından, Binalar ile ilgili bütün kontroller hızlıca yapılmış ve herhangi bir hasar tespit edilmemiştir. Bu tespitten sonra binaların kullanılmasına devam edilmiş olup geçen üç günlük süre içerisinde de kullanıcılar tarafından herhangi bir hasar beyanı iletilmemiştir.

ORGE

Şirketin devam eden işleri arasında yer alan Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Projesi’nde, işveren Sembol-Yeni Yapı İnşaat İş Ortaklığı’ndan, Profesyonel Sistemler Elektrik İşleri’ne yönelik 4.750.000 TL+KDV tutarında ilave sipariş alınmıştır. Böylece Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Projesi’nde toplam sözleşme büyüklüğü 26.750.000 TL+KDV tutarına ulaşmıştır.İşin 45 günde bitirilmesi planlanmaktadır.

PRKME

Bağlı ortaklık Konya Ilgın Elektrik Üretim San. ve Tic. A.Ş. ile Düzgün İş Makinaları İnşaat Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında 18 Haziran 2020 tarihinde imzalanmış ve Şirketin 19 Ağustos 2020 tarihli özel durum açıklaması ile kamuya duyurduğu üzere teslimat süresi 31 Ekim 2020 tarihine kadar uzatılmış olan 35.000 ton kömür satışına ilişkin sözleşmede teslimatın devam etmesi nedeniyle tekrar süre uzatımına gidilmiş olup, sözleşmenin süresi 30 Kasım 2020 olarak revize edilmiştir. Sözleşmenin diğer şartlarında bir değişiklik bulunmamaktadır.

RTALB

Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü (DMO) ile SARS- Cov-2(2019-nCov)RT-qPCRTespit Kitinin temini hususunda akdedilen Sağlık Market Tıbbi Malzeme Çerçeve Anlaşması kapsamında, 02.10.2020 tarihinde verilen 500.000 adet ürün siparişinin teslimatı 02.11.2020 tarihi itibarıyla tamamlanmıştır.

RTALB

Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü tarafından  SARS- Cov-2 (2019-nCov) RT-q PCR Tespit Kitinin temini hususunda akdedilen Sağlık Market Tıbbi  Malzeme Çerçeve Anlaşması Kapsamında, 02.11.2020 firmaya 500.000 adet ürün siparişi verilmiştir.

RYGYO

22/02/2017 tarihinde Özel Durum Açıklaması ile duyurulan; Şirket portföyünde bulunan İstanbul İli Tuzla İlçesi Tepeören Mahallesi 1586 Parsel üzerindeki 36.912,51 m2 arsa üzerinde bulunan 101.756 m2’lik depolama alanını kiralayan “Borusan Lojistik Dağıtım Depolama Taşımacılık ve Ticaret A.Ş.” ile yapılan depo kiralama sözleşmesine ek 5.215 m2’lik açık saha alanı ek protokol yapılarak 7 seneliğine kiraya verilmiştir. Kiraya verilen depodan 7 senede yaklaşık 5.000.000-TL+KDV gelir elde edilecektir.

RYGYO

Şirket portföyünde bulunan Kocaeli İli Çayırova İlçesi Akse Mahallesi 2080 Ada 1 Parsel üzerindeki 23.188,45 m2 arsa üzerinde bulunan 57.387 m2 deponun 6.000 m2’lik çatı arası depolama alanı “Reysaş Taşımacılık ve Lojistik Tic.A.Ş.”nin müşterilerinde kullanıma sunulmak üzere 1 seneliğine kiraya verilmiştir.Kiraya verilen depodan 1 senede yaklaşık KDV dahil 1.450.000-TL gelir elde edilecektir.

SRVGY

14.10.2020 tarihli Özel Durum Açıklamada belirtilen, iştiraki OSWE Real Estate GmbH’ ın sahip olduğu taşınmazların bir kısmının satışına ilişkin 2021 Yılı Ocak ayında tahsili planlanan İkinci taksit ödemesi; Alıcının gayrimenkullerin yer tesliminin öne alınması talebi üzerine 30 Ekim 2020 Cuma günü tahsil edilmiştir. Böylece işbu satışa dair toplam 176.082.200,00 EURO satış bedelinin tamamı hesaplara geçmiş bulunmaktadır.

TBORG

30 Ekim 2020 Cuma günü İzmir – Seferihisar merkezli meydana gelen ve hepimizi derinden üzen deprem sonrasında bölgedeki tüm çalışanlar ve bayiler güvende olup herhangi bir can kaybı ya da faaliyetleri etkileyecek bir durum bulunmamaktadır. Deprem sonrasında ivedilikle yaptığı incelemeler sonrasında İzmir Pınarbaşı’nda bulunan fabrika ve depolarda faaliyetlerini etkileyecek önemli bir durum bulunmamakta olup operasyonlar normal şekilde devam edebilecek durumdadır.

TKFEN

Şirketin 30.06.2020 ve 30.09.2020 tarihli mali tablo dipnotlarında, bağlı ortaklıklardan Gate İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin COVID-19 tedbirleri kapsamında İşveren İdare tarafından geçici olarak durdurulduğu belirtilen Kazakistan’daki “Kuyubaşı Basınç Yönetim – İnşaat, Mekanik, Elektrik ve Enstrüman Montaj İşleri” Projesinin kapsamına yönelik olarak İşveren İdare ile bir süredir müzakere edilmekte olan iş artışları İşveren İdare tarafından onaylanmıştır. Buna göre yayınlanan İş Emri uyarınca sözkonusu Projenin toplam bedeli yaklaşık 116 milyon ABD Doları artışla 622 milyon ABD Doları’na ulaşmıştır. Projede, hız ve yoğunluğu kontrollü olarak arttırılacak şekilde, saha çalışmalarına başlanmıştır.

TSKB

TSKB’nin 2020 yılı 9 aylık solo net karı  526.133.000 TL oldu. (2019/9 AYLIK: 572.245.000 TL)

IEYHO

Haber ve Söylentilerin Doğrulanması ile ilgili KAP’ta yer alan bildirim

KONTR

Şirketin, Aksa Enerji Üretim A.Ş.’ ne ait, Antalya’da kurulu ve Özbekistan Taşkent’e Taşınacak olan toplam 240MW büyüklüğündeki Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali için “110 kV Substation ; Kontrol ve Koruma Sistemi, Haberleşme Sistemi, Elektrik ve Mekanik Ekipmanları, Mühendislik, Kurulum Test ve Devreye Alma dahil Anahtar Teslim İşleri” kapsamında Aksa Enerji Üretim A.Ş.’ne verdiği vergiler hariç 3.650.000Euro tutarındaki teklif kabul edilmiş olup sözleşme görüşmelerine başlanmıştır. Sözleşme görüşmelerinin olumlu ya da olumsuz şekilde tamamlanması sonrasında gerekli açıklamalar yatırımcılar ve kamuoyu ile paylaşılacaktır.

KORDS

Şirket’in 2020 yılı 9 aylık konsolide net karı 93.883.333 TL oldu. (2019/9 AYLIK: 268.644.697 TL)

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Generated by Feedzy
hack forum hacker sitesi instagram hesap çalma hack forum hack forum hack haber bahis forum muğla escort fethiye escort fethiye escort Cami Halısı cami halısı cami halısı ilbet destek kocaeli escort casino siteleri vdcasino giriş vdcasino vdcasino vdcasino betexper parmabet gaziantep escort gaziantep escort kayseri escort escort izmir irc forum antalya escort slot siteleri canlı casino siteleri bedava hesaplar