DOLAR 18,8383
EURO 20,3282
ALTIN 1128,59
BIST 4997,63
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Astroloji Doğum haritası yorumlarken dikkat edilmesi gereken noktalar

10.12.2020
4.517
A+
A-

Astroloji doğum haritası yorumlarken dikkat edilmesi gereken belli başlı noktalar vardır. Bunlar ilk önce yukseleni, ay ve güneşin hangi burca ve eve ait olduğunu bilmektir.Daha sonra dikkat edilmesi gereken en onemli konu ise evler, gezegenler, açılar ve dogum haritanizin en asaletli gezegeni (haritanın almuteni) ve bulundugu evdir.

Harita okuma yöntemleri

1.Yükselen burç ve yukselen burcun yönetici gezegenine bakılır, hangi evde olduğuna bakılır ve majör acılara bakılır.

Mizacimiz yükselendir. Tamamen bizi temsil eder. Maske disa yansıttığımız gösterdiğimiz yönümüzdür . Hayata bakis acimizdir. Hayatın özeti 1.ev yani bendir. Dış görünüşün bedenin evidir..
Herzaman yukselen burcu temsil eden yönetici gezegen kişiyi belirler temsil eder.

Açılar gezegenlerin birbirlerine yaptığı olumlu yada olumsuz görünümlerdir.


Majör açı, kare karşıt sekstil kavuşum demektir yani 0,60,90,120 180 dereceli acılardır.

0 derece koç düşün
60derece ikizler düşün
90 derece yengeç düşün
120derece aslan düsün
180 derece terazi gibi düşünün

Minör açı 30 lük, 45 lik,72lik,135 lik 144 lük, 150 lik

Bu minör acı icin de en önemlisi kriz açı yada medikal acı dediğimiz 150 lik acıyı kullanırız birde yarı kırılma noktası veren 45 lik acılara bakarız.

Güneş burcunuz nedir, hangi evde ve aldığı açılar nelerdir…


Güneş bizim kisiligimizdir ruhumuz egomuz dışardan gelen etkilerle gelişmemiz katkı sunan gezegendir. Güneş mars kadının eşini temsil eder ayrıca patron üst yöneticileri temsil eder. Bayanlar haritalarında gunes ve marsa bakarak nasil bir partnere çekilir görebilirler

Ay burcunuz nedir, hangi evde ve aldığı açılar nelerdir…


Ay ise duygularımız iç dünyamız.Romantizm dunyanizdir.Duygusal yapimizi verir.Ay birde ihtiyaçlarımızı veriyor yani kişi neye ihtiyaç hissediyor. Mesela ay akrep seks ve başkalarının paralarına ihtiyaç hissediyor. Ay yengeç aileye yuvaya evine ihtiyaç hissediyor. Ay oğlak kariyere yükselmeye toplumda statü elde etmeye ihtiyaç hissediyor. Ay ikizler konuşmaya iletişime kendini ifade etmeye ihtiyaç hissediyor gibi düşünün. Erkekler haritalarında ay ve venuse bakarak nasil tarz bayanlara çekildiğini görebilir.

Stelyum bulunan burç ve bulunduğu ev


Not : Stelyum en az 3 gezegenin 1 burçta olmak kaydı ile gezegenlerin toplanması demek

Diyelimki kişide başak stelyum var yani en az 3 gezegeni başakta olsun. Bu kişi girdiği bir ortamda asla biri gelip ona hizmet etsin diye beklemez mutlaka hizmet etme odaklidir. Illa yardim edecek hizmet edecek. Basak temalari hayatinda cok baskin olacak. Genelde basak burclarindan saglikci doktor ogretmen iyi cikar. Amaclari insanlara hizmet etmektir. Akrep stelyumluysa kisiden cok iyi psikolog arge cikar . Derin konulari inceleyen yada insanların sırlarına vakıf onları pskolojik anlamda yönlendiren kişilerdir. Insanları maddi anlamda yonlendirecek ve bu temalarda kendini çok on planda bulacaktır. Hayatı hep kriz çözmekle geçecek.

Stelyumlarin kotu tarafi kare karşıt kavusum transit etki aldigi zaman cok daha şiddetli olabilir etkisi. Yani bir kac olayin üst üste gelmesi gibi düşünün . Kırılma noktası yaşarken sancılı geçebilir bu süreçler

Haritanın en asalet alan gezegeni hesaplamak.


Haritanin en asalet alan gezegeni haritanin almutenidir.Haritanın almutenini bilin. Çünkü haritanın en asalet alan gezegen natal haritada hangi evde ise kişi hayatta hep o konularda on plana çıkacaktır.
Yukselen Aslan yay Ikizler başak kova ise yücelim gezegeni olmadığı için yukselen almuten kendi yönetici gezegenleridir almuten kendisidir. 1 evin almuteni kendisidir. Haritanın genel olarak asalet alan gezegenin bulunduğu ev kişinin hayatta tanınmasını sağlayan yerdir. Ornek harita almuteni venüs 5 ev kişi sanatsal yetenekleri aşk sevgi ortaklik ve sahne sanatları konusunda taninanacak.

7.Harita göstergeleri hesaplama yontemleri ile yorum yapma


Doğal göstergeler , tesadüfi göstergeler, spesifik göstergeler diye üçe ayrilir.

Doğal göstergeler kısmında planetin doğasını özelliğini gösteren göstergedir. Yanı gezegenlerin anlamlarını iyice kavrama gibi güneş ne ay ne merkür ne mars ne venüs ne ve ne ile temsil ediyor
Tesadüfi gezegenler ise evler ile ilgili bir kavramdır. Yanı haritamızda bulunan gezegenlerin bulunduğu ev tesadüfi gezegendir. Bunun için yukselen burcunuzun net olması gerekmektedir.
Ornek diyelimki 2 kişi var ikisininde mars boğa birinin 2. Evinde diğerininse 8 evde olsun. A kişisi 2. evdeki mars boğayı para maddi konularda mücadele ederek yaşamını geçirirken B kişisi mars boğa 8.evde başkalarının ortak eş partnerlerinin maddi konuları ve ortak gelir kazançlar krediler bankalar alanında deneyimleyecek. Bunlar tesadüfi göstergelerdir.

Spesifik göstergeler ise arap noktaları ve orta noktaları dediğimiz noktalardır. Mesela kişi meslek sahibi olmak meslek göstergelerini bulmak için 2 6 ve 10. Eve bakılır. Bu evlerin yönetici gezegenlerine bakılır. Merkür incelenir . Meslek göstergesi için arap noktasını hesaplayıp ve bulunduğu burç kişinin mesleği hakkında bize bilgi vermektedir.
Aynı konular evlilik noktası çocuk noktası ölüm noktası hesaplayarak bu noktaların satürn mars kad gad yeni ay dolunay uranus tarafından tetiklenmesi bu noktayı devreye geçirecektir. 5 derece orb ile çalışmaktadır.

8.Dizpozitor hesaplama yontemi

Mesela benim yükselenim kova yönetici satürn 9.evde akrepte ozaman ben diyorumki benim saturnumu mars yönetiyor. Çünkü akrep burcunun yönetici gezegeni marstir. Benim yukselenim satürn iken, dispozitoru marstir diyebilirim. Satürn ile ben başarıyorum mars ile devam ettiriyorum. Marsim nerede 7.evde terazide ama 8.ev sinirinda demekki, 9 evde baslattigim bir konuyu 7 ev ve 8.ev konulariyla devam ettireceğim . Kısaca ben 9 ev konularında bazı zorluklar yaşayacağım ama zamanla ne yapacağım 7 ev terazi ortaklar ikili ilişkiler ve 8. Ev başkalarının sahip olduğu değerler okült konular ve derin konular ile yaşamıma devam edeceğim.

Astrolojide ev kavramlarına hakim olmak. Evlerin anlamlarini iyi bilmek gerekir.


Köse evler 1 7 10 4
Burada bulunan gezegenler çok yüksek güçte calisir etkisi yüzde 100 çalışır
Ardıl evler 3 9 5 11
Bu evde gezegen köşe evlerde ki kadar olmasada en az yüzde 50 olarak çalışır
Son evler 12 8 6 2
Bu evlerde bulunan gezegen etkisi düşük çalışır etkisi yüzde 25 düşünün.

Astrolojide ev konularina hakim olmalıyız. Çünkü ne nerede ne zaman sorusunun cevabını ararken biz nerede sorusunun cevabını evlerden buluyoruz. Nerede evde 4.ev, nerede işte 6.ev, nerede yurt disinda uzak yerlerde yada okulda 9.ev Burayı kesen burç yöneticisi bakılmalı ve herzaman aks aks incelenmelidir.
Ne sorusunun cevabı gezegen
Nerede sorusunun cevabı ev
Ne zaman sorusunun cevabı transit gezegenlerin natal gezegenlere yaptığı açılar
Gibi sorup yorum yapabiliriz

Mesela kişinin güneş koç 12 evde olsun pluto oğlak 9.evde olsun. Gunes yaklasan acida plutoya kareye gittigini düşünün.İkiside birbirine kare olsun.
Şimdi buradaki gezegenler ne? Güneş ve pluto
Hangi evdeler? Güneş 12. Ev pluto 9.ev
Yaptıkları açı ne? Kare açı

Nasıl anlamlandırmalıyız?


Güneş karakter baba eril enerjileri temsil etmektedir.
12.Evde olmasi kayip baba, varmi yokmu belli degil yada plutodan aldigi kare zorlu aci ile manipüle eden baba. Kisi babayi bilinc altinda manupule eden yada manupule edilmis baba olarak gorebilir. Hele hele yaklasan acida olmasi kisi bunu ileriki yillarda deneyimleyerek yasayacaktir. Uzaklasan aci olsa yasamis deneyimlemis o kod ile yeni yasam duzeyine gelmis. Gunes pluto kareleri olan kişiler pluto noktalarinin gectigi noktadan uzak durmalilar. Hayati tehlike içerebilir. Sagligi tehdit altina alinabilir.

Astrolojide aks anlamları

1 7 aksi sen ben ilişki aksi evlilik ortaklik aksi
2 8 aksi senin paran benim param ozdegerler aksi
3 9 aksi benim sözüm senin sözün zeka akıl eğitim iletişim aksi
4.10 aksi benim evim senin evin yada senin kariyerin benim gibi ev yer yurt aile vatan konularına buradan bakıyoruz.
6 12 aksi sağlık aksi ruh sağlığı beden sagligi aksi rutin günlük yaşamınız ve hastalıklar aksi

10. Bir gezegenin bulunduğu evde rahat etmesi rahatsız olması
Mesela 1.ev koç burcunun evidir yönetici gezgen marstir yücelim gezegeni güneştir ve zararda olduğu gezegen ise venustur . Yanı 1 evde mars güneş rahat çalışacaktır ama venüs burada rahat etmeyecektir. Çünkü koç burcunun evidir. Diğer bir örnek ise 10.ev diyelim 10 ev oğlak burcunun evidir oğlak yönetici gezegeni saturndur. Mars oglakta yücelir. Ama ay oglakta zararda çalışır. Ozaman diyeceğizki 10.evde bulunan mars saturn burada rahat calisirken ay burada rahat çalışmayabilir.

Bunun için bir burcun mutlaka ve mutlaka hangi burçta yuceldigi hangi burçta yönetici zararda ve düşüşte çalıştığını bilmeniz mutlaka şart tıpkı size koç burcundaki mars ve güneşin yönetici ve yucelimde olduğu , venüs te zararda ve saturnde düşüşte calisir gibi…

11.Son olarak bir evde bulunan gezegen burayı hangi evden yönetiyor ona bakıyoruz. Önce evin içinde bulunan gezegene bakiyoruz. Örnek diyelimki 12 evde jüpiter var. Jüpiter hangi burcu yönetiyor yay ve balık burcunu. Yay ve balık burcu kişinin hangi evini kesiyor ise kişi, 12 evden yay ve balık burcunun bulunduğu evi yönetecektir.diyelimki kişinin 10 evi ve 2 evini jüpiter yönetsin yani kişi 10 ev kariyer ve 2 ev para konularını 12 evden yönetecektir. 12 ev kayiplar bilincalti konular oldugu icin, kisi parasal ve kariyer alanlarinda kayiba ugrama ihtimali var diyebiliriz. Diger bir yandan ise kisi bilincalti sprituel konulardan 2.ev para 10.ev kariyer elde edecektir diyebiliriz.
Kendimden Örnek vermek gerekirse yukselenim kova , yonetici gwzegen saturn 9 evde akrepte demekki benim hayatimda 9 ev konulari baskin olacak yani din inanc eğitim akademi üniversiteler yurt dışı farklı kültürlü insanlar uzak memleketler konusunda kendimi göstereceğim. Yukselen yöneticim olan satürn akrep burcunda… peki satürnumu ne yönetiyor? Akrep burcunun yönetici gezegeni mars, yani saturnumu mars yönetiyor. Yani okült konularda ilim sahibi olma gibi düşünün. Daima evlerle kontak kurarak yorum yapacaksınız. Gezegen nerede hangi evde ve hangi evleri buradan yönetiyor gibi düşünün …

Sizlerde kendi haritaniz uzerinden kiyaslama yaparak cozebilirsiniz. Anlattigim bu bilgiler temel eğitim seviye astroloji bilgisine sahip olan herkes çok rahat okuyabilir. Bu konuyu ilerde size bir harita üzerinden youtube videosu çekerek youtube kanalımda yayınlayacağım.

Astrolojide evler gezegenler ve açıları bilen herkes kendi doğum haritasını okuyabilir.

Herşey gönlünüzce olsun yıldız tozlarım.
En özele ve güzele emanet olun

YORUMLAR

 1. Aylin Carosielli dedi ki:

  Harika bir yazi olmus, tebrik ederim 👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻

 2. Selma dedi ki:

  Harika

 3. Sultan Bahadır dedi ki:

  Çok başarılı bir kalemden çıkmış… Tebrikler. Devamını da bekleriz. Teşekkürler

 4. Esma altun dedi ki:

  Hanımefendi çok güzel ve detaylı anlatmış bayıldım. Işını severek yaptığı çok belli teşekkürler çok yardımcı oldu 😘

 5. Zeyno dedi ki:

  Cok açık ve net bır yazı olmus klavyenize sağlık

hack forum hacker sitesi instagram hesap çalma hack forum hack forum hack haber bahis forum muğla escort fethiye escort bodrum escort marmaris escort göcek escort fethiye escort Cami Halısı cami halısı cami halısı gaziantep escort gaziantep escort kayseri escort escort izmir irc forum bedava hesaplar bahis forum deneme bonusu deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler maltepe escort erbaa escort