DOLAR 18,8131
EURO 20,5544
ALTIN 1166,813
BIST 4713,39
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Beklenen eFootball 2022 Güncellemesi Geldi

eFootball™ 1. Dönemi, yeni lisanslar ve yeni özelliklerin yanı sıra yesyeni oyun modu “Dream Team” (Rüya Takım) ile bugün başlıyor! Konami …

Beklenen eFootball 2022 Güncellemesi Geldi
27.05.2022
128
A+
A-

eFootball™ 1. Dönemi, yeni lisanslar ve yeni özelliklerin yanı sıra yesyeni oyun modu “Dream Team” (Rüya Takım) ile bugün başlıyor!

Konami Digital Entertainment B.V. uzun vakittir beklenen eFootball™ 2022 V1.0.0’ın, PlayStation®5, PlayStation®4, Xbox Series X|S, Xbox One, Windows ve Steam® üzerinde çıktığını duyurdu.

Oynaması fiyatsız eFootball™ 2022, oyuncular ortasındaki top hakimiyeti gayretini ve futbol dünyasında sıklıkla görülen eşsiz grup taktiklerini gerçekçi bir formda yansıtmak için tasarlandı. Oyuna, alandaki farklı durumlarda oyunculara daha fazla seçenek sunan ve gerçek dünyadaki futbol mantığına dayalı taktiksel uğraşlar deneyimleme fırsatı veren orijinal denetimler eklendi.

Ayrıyeten yeni bir öğe: Season (Sezon) da oyundaki yerini aldı. Her Dönem, futbol dünyasında halihazırda gerçekleşen şimdiki hususları yansıtacak ve bu bağlamda çeşitli etkinliklere sahne olacak. 1. Dönemin teması “Yeni Oynanış Yaklaşımı, Kadro Oluşturma ve Lisanslar” olarak belirlendi. Oyuncular dünya futbolunda sıklıkla görülen ve eFootball™ 2022’ye kusursuz bir formda yansıtılan hamle ve savunma düzeneklerini deneyimleyecekler!

Ayrıyeten daha evvel “Creative Team” (Yaratıcı Takım) olarak tanıtılan oyun modunun ismi “Dream Team” (Rüya Takım) olarak değişti ve bu sürümle birlikte oyuna eklendi. Bu mod, oyunculara kendi kadrolarını kurma, dünyanın dört bir yanındaki başka oyuncuların “Rüya Takımlarına” karşı oynayabilme fırsatı veriyor.

Birinci bir hafta sürecek “Başlangıç Dönemi”nden sonra, 21 Nisan’dan itibaren 1. Dönem temasına uygun çeşitli oyun içi etkinlikler düzenlenecek.

Son olarak oyuna Japonya ve Kuzey Amerika ligleri Meiji Yasuda J1 League, Meiji Yasuda J2 League, MLS Players Association ve USL Championship’ten yeni lisanslar eklenecek.

Oyuncu ve Top Hareketleri

Futbolun belkemiği olan oyuncu ve top hareketleri, bu sürümde sıfırdan yine inşa edildi. Japonya’daki araştırma enstitülerinin yardımıyla top eğrileri uygunlaştırıldı. Topun alandaki hareketleri itinayla tahlil edildi ve bunları etkileyen faktörler belirlendi. Bu araştırmanın sonuçlarına dayanarak, bu sürümde topun hareket eğrileri daha gerçekçi olarak yine kodlandı Falsolu şutlardan ve ortalardan, dönen toplara ve bloke edilen şutlardaki top sekmelerine kadar, kullanıcılar artık birçok farklı senaryoda gerçekçi top hareketleri deneyimleyebilecekler. Dönme, sıçrama ve sürtünmeyi hesaba katan doğal oyuncu ve top hareketleri üzere oyuna eklenen ögeler, çağdaş futbolda sıklıkla yaşanan “gerginlik anlarını” yaratmaya yardımcı oluyor. Rakiplerin yanından dripling yapmak yahut pas oyunlarıyla son savunma sınırını aşmak futbolseverlerin istek ettiği coşkuyu oyuna yansatan ögelerden kimileri.

Taktiksel Grup Uğraşları

Ferdi oyuncu reaksiyonlarına ek olarak, günümüz futbolunda yaygın olan ekip oyunuyla rakiplerle taktik gayretine girmek de artık mümkün. Bu ögelerin temelleri yine yapılandırıldı, böylelikle futboldaki “tanıdık” senaryolar artık oyunda da yaşanabilecek. Tüm bu değişiklikler, oyunun rastgele bir anında, tıpkı gerçek hayattaki futbolda da olduğu üzere, verilen kararların, kazanma ve kaybetme ortasındaki belirleyici faktör olabileceği bir futbol oyunu yaratmayı mümkün kıldı.

“Stunning Kick” (Dudak Uçuklatan Vuruş)

Bu sürümde dâhil edilen en çığır açıcı düzeneklerden birisine merhaba deyin. Alçaktan paslar, yüksekten paslar ve ortalar dâhil her türlü pası artık “Dudak Uçuklatan Vuruşları” kullanarak keskin bir halde gerçekleştirmek mümkün. Bunlar yalnızca “hızlı paslar” değiller. Tersine, birçok maçta galibiyet ile mağlubiyet ortasındaki farkı belirleyecek olan çok kıymetli silahlar.

Dudak Uçuklatan Pas Çeşitleri

 • Dudak Uçuklatan Alçaktan Pas: Topun gönderildiği ekip arkadaşının ayaklarına atılan hızlı bir pas. Daha uzun uzaklığa atılan paslarda top, ekseriyetle havada süzülür.
 • Dudak Uçuklatan Yüksekten Pas: Olağan yüksekten pasa nazaran daha alçaktan giden daha hızlı bir pas.
 • Dudak Uçuklatan Orta Pası: Olağan Orta Pasının daha süratli bir versiyonu, çoklukla topu alan oyuncunun ayaklarının daha yakınında biter.
 • Dudak Uçuklatan Yüksek Orta Pası: Olağan Yüksek Orta Pasından daha hızlıdır ve hafif daha alçak bir eğime sahiptir. Ek olarak top, olağana nazaran topu alan oyuncunun ayaklarının daha yakınında biter.
 • Dudak Uçuklatan Orta: Biraz daha alçaktan atılan daha süratli bir orta. Ayrıyeten daha güçlü bir falsoya sahiptir.
 • Dudak Uçuklatan Alçaktan Orta: Olağan Alçaktan Ortaya nazaran daha süratli ve serttir. Ayrıyeten top çoklukla topu alan oyuncunun çabucak önünde seker.

Dudak Uçuklatan Şutlar

 • Olağan şutlardan daha süratli ve daha hassastırlar
 • Bu güncelleme ile oyuncular artık Dudak Uçuklatan Şutları hünerleri doğrultusunda farklı şut çeşitlerinde kullanabilirler.
 • Tüm Dudak Uçuklatan Şutlar oyuncunun atışa hazırlanmasıyla gerçek orantılı olarak bir risk/ödül ögesi barındırır; bu nedenle de hem şut için alan yaratmak hem de en uygun grup arkadaşını bulmak için stratejik düşünmeyi gerektirir

Pas Ver ve Koş (Cross Over)

Yeni “Pas Ver ve Koş (Cross Over)”, futbolda sıklıkla görülen “diyagonal hareketler” yoluyla kombinasyonları mümkün kılar. Sahanın ortasında ve kanatlarda yeni atak modelleri geliştirilmiştir.

Savunma Taktikleri ve Komut Ayarlarında Değişiklikler

Bu güncellemede, defansı daha sezgisel kılmak için varsayılan düğme ayarları değiştirildi ve oyuncu hareketleri, savunma oyunlarını daha tatmin edici hale getirmek için geliştirildi. Ayrıyeten oyuna kadro savunma ögeleri da eklendi.

Baskı

 • Bu, kullanıcıların proaktif olarak topu geri kazanmalarını sağlayan bir komuttur.
 • Oyuncular topa gerçek hareket edebilir ve topa ulaştıkları anda ona ayakta müdahale edip çalmaya çalışabilirler

Yakın Takip

 • Kuvvetli top şoförlere karşı oyuncular bu defans özelliğinden faydalanıp proaktif olarak topu geri kazanmaya çalışmak yerine rakibi dikkatli bir formda takip edebilir ve denetim altına alabilir
 • Oyuncu, bedenini defans oyuncusuna dönük tutarken rakibi yana yanlışsız sürerek, vakit kazanabilir ve topa sahip olmak için uygun bir anı bekleyebilir.

Pres İste

 • Bu güncellemeyle gelen “Pres İste”, tüm takımın topa sahip olmak için birlikte çalışacağı bir komuttur.
 • Birkaç oyuncunun topun peşine düşmesine ek olarak öteki grup arkadaşları da pas koridorlarını engelleyerek ve defans çizgisini ileri çıkararak topun geri kazanılması için birlikte çalışır

Yeni Kadro Oluşturma “Dream Team” (Rüya Takım)

Karşınızda “Dream Team”

Hayal Ekip, kullanıcıların mevcut “Sezon”daki oyuncu ve menajerlerle oyun içi öğelerden (örneğin, maçlardan kazanacakları GP’lerle) yararlanarak mukavele imzalamasını, bunlarla kendi özgün ekiplerini oluşturmalarını ve dünyanın her yerinden kullanıcılarla rekabet edebilmelerini sağlayan bir oyun modudur.

 • “Rüya Takımı”nda kullanıcılar, oynayış taktiklerine uygun oyuncuları ve menajerleri seçip onlarla mukavele imzalarlar
 • Oyuncuları kendi oyun stillerine uyacak halde eğitip düzey atlatarak geliştirir ve güçlendirirler
 • Oyuncularla kontrat imzalayıp geliştirerek, kendilerine en uygun Kadro Oyunu Stilini bulabilir, “Rüya Takımı”larını dilediklerince organize edebilirler
 • Pahalı mükafatlar kazanmak için özel etkinliklerde* sanal zekaya karşı oynayabilir, dünyanın dört bir yanından başka kullanıcıların “Rüya Takımlarına” karşı yarışabilirler

“Sezon”luk Cümbüş

Sonlu müddetli “Sezon”ların makul temaları olacak ve oyuncular Düş Kadrolarını kullanarak dönem etkinliklerinde yer alabilecek.

 • Her Dönemin teması, futbol dünyasındaki gerçek ve yeni mevzulara dayanacak ve beraberinde katılabileceğiniz çok çeşitli etkinlikler getirecek.
 • Oyuncular başka kullanıcılara karşı Challenge Events’e (Meydan Okuma Etkinlikleri) katılabilir ya da yapay zekaya karşı gayret edebilecekleri Tour Events’lerde (Tur Etkinlikleri) yer alabilirler
 • Dönemin temasına uygun oyuncularla mukavele imzalamak ve bir grup oluşturmak, kullanıcılara bu etkinliklerde avantaj sağlayabilir*

* Bu oyun içi etkinlikler 21 Nisan’dan itibaren başlayacaktır

eFootball™ Ligi*

Bu, kullanıcıların tepeye çıkmak için PvP maçlar yaptıkları küme tabanlı bir ligdir. Kullanıcılar, favori oyuncular ve menajerlerle anlaşarak kendi Hayal Gruplarını geliştirebilir ve dünyanın dört bir yanından öbür kullanıcılara karşı oynamak için ligdeki yerlerini alabilirler.

 • Her “Aşama” 28 gün sürecek ve bu müddet boyunca kullanıcılar mümkün olan en yüksek Klasmana yükselmek maksadıyla tekrar tekrar maç yapacaklar
 • Kullanıcılar 10 maç içinde ‘Terfi’ (Promotion) eşiğine ulaşırsa, terfi alıp üst kümeye geçecekler; Öte yandan, kullanıcılar kâfi eşiğe ulaşamazsa küme düşecekler
 • Kullanıcılar en üst Klasmana (1. Klasman) ulaştıklarında sıralamalarda yükselmek için mücadee edecekler: Müsabakalar artık küme atlamak için değil sıralamalarda en yüksek pozisyona ulaşmak için yapılacak
 • Bir Kademenin sonunda mükafatlar, ulaşılan en yüksek Klasmana nazaran verilecek. Ardından sıralamalar sıfırlanacak ve yeni bir Basamak başlayacak

* eFootball™ League 21 Nisan’dan itibaren başlayacaktır.

Oyuncuları ve Kart Cinslerini Toplayın

Dream Team’in temel özelliklerinden biri, kullanıcıların makul oyuncu ve menajerlerin hizmetlerini alabilmesidir. Kullanıcılar, maçlar boyunca elde ettikleri GP’yi kullanarak kendi seçtikleri Standart oyuncular ve menajerlerle kontrat imzalayabilirler. Farklı Oyuncu Cinsleri şu biçimde sıralanmaktadır:

 • Legendary – makul bir dönemdeki harika oyunlarıyla göz dolduran oyuncular (Bu tıpkı vakitte harika bir mesleğe sahip emekli oyuncuları da içerir)
 • Trending –Bu dönem belli maçlarda yahut haftalarda sergiledikleri performansla göz dolduran oyuncular
 • Featured: Mevcut dönemdeki performanslarına nazaran özel olarak seçilmiş oyuncular
 • Standard: Mevcut dönemdeki performansları temel alınan oyuncular
 • Standard (Foil): Kullanıcılar olağandan daha yüksek Kadro Oyunu Yeterliliğine sahip Standard bir oyuncuyla kontrat imzalama talihini yakalayabilir

Yeni Lisanslar

Oyuna hem Japonya’dan hem de Kuzey Amerika’dan yeni lisanslar ekleniyor:

 • Meiji Yasuda J1 League
 • Meiji Yasuda J2 League
 • MLS Players Association *”MLSPA” oyuncuları oyun içi “Amerikan Ligi”nde görünecek.
 • USL Championship

Yeni lisansların kullanıldığı oyun içi etkinlikler de Dönem boyunca gerçekleşecek.

eFootball™ 2022‘nin taşınabilir versiyonuyla ilgili ayrıntılar için beklemede kalın.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

hack forum hacker sitesi instagram hesap çalma hack forum hack forum hack haber bahis forum muğla escort fethiye escort bodrum escort marmaris escort göcek escort fethiye escort Cami Halısı cami halısı cami halısı gaziantep escort gaziantep escort kayseri escort escort izmir irc forum bedava hesaplar bahis forum deneme bonusu deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler maltepe escort erbaa escort