Dolar 31,1547
Euro 33,7812
Altın 2.035,10
BİST 9.179,48
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 16°C
Az Bulutlu
İstanbul
16°C
Az Bulutlu
Per 15°C
Cum 14°C
Cts 12°C
Paz 16°C

Fibabanka Hedeflerine UNICA İle Ulaştı

Birçok dala data tahlili ve iş optimizasyonu tahlilleri sunan, ulusal ve milletlerarası arenada öncü olan, bilgi tahlili ve yazılım hizmeti …

Fibabanka Hedeflerine UNICA İle Ulaştı
21 Ekim 2022 00:48
133

Birçok dala data tahlili ve iş optimizasyonu tahlilleri sunan, ulusal ve milletlerarası arenada öncü olan, bilgi tahlili ve yazılım hizmeti danışmanlığı şirketi Ereteam, Fibabanka’nın da tercihi oldu. Ereteam’in dağıtıcısı olduğu UNICA yazılımıyla çalışmaya başladı. UNICA’nın kendilerine katkılarına değinen Fibabanka Kampanya İdaresi Ünite Müdürü Serkan Altun ‘’ Ereteam’in bu husustaki deneyimi ve her vakit danışmanlıktan öte sergilediği tahlil odaklı yaklaşımı ile bu seyahatin sonunda proje amaçlarımıza ulaşmış olduk’’ dedi. Ereteam CEO’su Kutlay Erdal Şimşek de muvaffakiyetin arkasında çok farklı kesimlerde edinilen uzun yıllara dayanan deneyim olduğuna dikkat çekti.

Türkiye’nin birinci yazılım hizmeti danışmanlığı ve data tahlili şirketlerinden biri olan, data odaklı karar alma kültürünü kuruluşlara adapte etme vizyonu ile çalışan Ereteam, iş zekâsı, performans idaresi, kurumsal pazarlama idaresi, bilgi entegrasyonu, finansal kaynak planlaması ve risk idaresi üzere çok geniş alanda tahlil ve hizmet sunuyor.

Ereteam’in dağıtıcısı olduğu, şirketlerin kampanya ve pazarlama süreçlerinde muhtaçlık duyduğu tüm uygulamaları tek bir platform içerisinde sunan Unica yazılımı, Fibabanka’nın da tercihi oldu.

Fibabanka, kampanya ve bağlantı süreçlerinin aktif ve merkezi olarak yönetilmesi kapsamında bir kampanya idaresi uygulamasına muhtaçlık duymaktaydı.

Dijitalleşmeye ehemmiyet veren ve stratejik olarak dijital kanallarla büyümeye odaklanan bir banka olan Fibabanka, bu istikamette teknolojik altyapısını kampanya dünyası için de güçlendirmek üzere Unica Implementasyon projesini hayata geçirmeye karar verdi.

HAZIRLIK MÜDDETİ KISALDI RANDIMAN ARTTI

Unica platformunun entegrasyonu ise iki fazdan oluştu. Birinci fazda batch/outbound (SMS, e-mail, Push, Telemarketing) kanallarının entegrasyonu, ikinci fazda ise dijital kanallar (Internet, Mobil), IVR, Davet Merkezi entegrasyonu gerçekleştirildi. Proje sonunda ise tüm takımlara roller bazında eğitimler verilerek, takımlara hem eser özellikleri hem de entegrasyonda yapılanlar aktarıldı.

Unica uygulaması birçok faydayı da beraberinde getirdi. Evvelce manuel kampanya amaç kitle hazırlama süreçleri ile günde birkaç kampanya yapılabilirken Unica entegrasyonu sonrasında günde onlarca kampanya otomatik olarak tetiklenebiliyor. Böylelikle daha süratli aksiyon alabilen, taleplere daha süratli yanıt verebilen kampanya grubunun yaptığı operasyonel süreçlerde verimlilik sağlandı.

HEM İŞ YÜKÜ HEM DE MALİYETLER AZALDI

Ayrıca eski sistemde banka CRM takımlarının inbound kampanya yapabileceği bir altyapı bulunmuyordu. Kodlamayla yapılan statik kampanyalar sunulabiliyordu. Bu maliyetli ve IT yükü oluşturan yapı Unica sonrasında değişti. Unica ekranları kullanılarak çok süratli bir formda inbound kanallarda kampanya tarifi yapılması sağlandı. Hem iş üniteleri hem de IT açısından maliyetler azaltılmış oldu.

Unica’yla birlikte birbirinden bağımsız kanal yapıları yerine uçtan uca bütünlük sağlayan müşteri tecrübesi oluşması da sağlandı. Kanalların entegrasyonu sayesinde merkezi kampanya idaresi sağlanmış oldu. Müşterilerin kampanyaları görüntüleme bilgisi (kontak) ve verilen yanıtlar (kabul, red vb.) standart ve ortak bir yapıdan takip edilebilir hale geldi. Tüm kampanya ve tekliflerin performansı raporlar ve kayıt geçmişleri üzerinden takip edilebilir hale geldi.

ZAMANDAN TASARRUFU KOLAY İDARE SAĞLADI

Unica öncesinde tablolara erişim için hazır arayüzler bulunmadan sorgular oluşturarak kampanya kitleleri oluşturuluyordu. Unica uygulamasıyla birlikte istenilen tüm veri kaynaklarına arayüzler sayesinde süratlice erişip, yeni tablo ekleme/çıkarma, kayıtları listeleme, sürükle-bırak yapılar sayesinde kriter setini kolaylıkla oluşturulabilmesi sağlandı.

Genel yapıda birden fazla kere kullanılması gereken kampanya akışlarının (segment, kara liste vb.) tekrar tekrar yaratılması yerine sistemde kaydedilip kopyala-yapıştır olarak tıpkı akışların yeni kampanyalar için de eklenebilmekte ve üzerinde istenilen değişikliklerin yapılmasına imkân vermektedir. Böylelikle emsal işlerin birden fazla yapılmasına gerek kalmadan kampanya operasyonlarında da verimlilik sağlandı.

‘’BAŞARININ GERİSİNDE UZUN YILLARA DAYANAN DENEYİM YATIYOR’’

Ereteam’in CEO’su Kutlay Şimşek, Fibabanka ile yaptıkları çalışmaya ait şunları söyledi: ‘’Bu projenin muvaffakiyetinin gerisinde, Fibabanka’nın dijitalleşmeye verdiği kıymet ve yeniliklere açık olmasının yanı sıra, Unica’nın sunduğu teknoloji ve grubumuzun bu hususta pek çok farklı dalda edindiği uzun yıllara dayanan deneyimi yatıyor.

Tüm kurumsal kampanya süreçlerini tek bir platformda toplayan, uçtan uca çok kanallı kampanya süreçlerini entegre ederek merkezi kampanya idaresine imkân veren UNICA platformu, operasyonel süreçlerde önemli azalmalar sağlıyor. Bu sayede kurumlar tıpkı periyot içerisinde müşteri profillerine ve davranışlarına uygun olarak daha fazla kampanya yapabilir duruma geliyorlar. Müşteriye istediğini sağlayan Unica sayesinde satış muvaffakiyetinin yanında müşteri memnuniyeti de kıymetli ölçüde artıyor.’’

‘’STRATEJİK KARARLARI ÇOK SÜRATLİ BİÇİMDE HAYATA GEÇİREBİLDİK’’

Fibabanka Kampanya İdaresi Ünite Müdürü Serkan Altun, Ereteam ile çalışmalarının sağladığı katkılara ait şunları söyledi: ‘’Fibabanka olarak “İnsanların hayatını kolaylaştıracak en süratli bankacılık hizmetini sunmak” misyonu ile çalışmalarımızı yürütürken müşterilerimizin gereksinimlerine en uygun eser ve tekliflerimizi en süratli halde sunabilmek için Unica kampanya platformunu seçerek yola çıktık.

Ereteam’in bu bahisteki deneyimi ve her vakit danışmanlıktan öte sergilediği tahlil odaklı yaklaşımı ile bu seyahatin sonunda proje amaçlarımıza ulaşmış olduk. Entegrasyon kolaylığı ile bunu birçok kanalda süratlice sağlayabildik.

Bu kanallarda müşteri gereksinimine uygun tekliflerimiz ile en gerçek vakitte müşterilerimizin hayatını kolaylaştırdık. Bunu yeni dataları ve analitik modellerimizin çıktılarını kolay kolay senaryolarımıza dahil ederek sağladık. Kampanya performanslarının ölçülmesini sağlayarak, amaçlarımız doğrultusunda her gün yeni stratejik kararlar alabildik. Unica sayesinde aldığımız stratejik kararları çok süratli biçimde hayata geçirebildik.’’

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.