Dolar 27,1953
Euro 28,9707
Altın 1.682,96
BİST 8.039,18
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 27°C
Az Bulutlu
İstanbul
27°C
Az Bulutlu
Pts 26°C
Sal 26°C
Çar 24°C
Per 24°C

HPE SimpliVity ile kurumsal uçtaki liderliğini ileri taşıyor

HPE SimpliVity ile kurumsal uçtaki liderliğini ileri taşıyor
20 Mart 2021 02:49
208

HPE SimpliVity ve HPE Cloud Volumes Backup, birden fazla uç bölgede basit, verimli ve esnek şekilde doğrudan buluta yedekleme sağlıyor.

HPE StoreOnce ile HPE SimpliVity’nin gelişmiş entegrasyonu, dağıtık uç bölgeleri korumak için otomasyona dayalı ve uygulamaya duyarlı kurallar sayesinde verilerin doğrudan merkezi bir HPE StoreOnce cihazına kolayca ve verimli bir şekilde kopyalanmasına olanak tanıyor

HPE SimpliVity için Kubernetes CSI Eklentisi, uçtaki birleşik platformlarda konteyner ve sanal makine (VM) iş yüklerini çalıştırmak için esnek ve kolay yönetilen hepsi bir arada hiper birleşik altyapı (HCI) sunuyor.

Migros Sistem ve Bulut Altyapı Yönetim Müdürü Murat Zobu; “Sanallaştırma altyapı modernizasyonumuzu HPE SimpliVity ile gerçekleştirdik. Bu sayede çok daha yüksek performansa ulaşmakla beraber veri yedekleme ve yedekten geri dönüş sürelerini 10-15 saniye mertebesine indirdik. Covid-19 nedeniyle mevcut HPE SimpliVity altyapımızda bulunan VDI ortamımızdaki Sanal Masaüstü sayımızı dakikalar içinde 4 katına çıkarttık. Üstelik aynı anda tüm mağaza ve dağıtım merkezlerimizde eş zamanlı binlerce sanal uygulama yükünü de bu dönemde kesintisiz ve yüksek performanslı olarak çalıştırmaya devam ettik” değerlendirmesinde bulundu.

Kurumlar uçlarda önemli miktarda uygulama ve veri büyümesine tanık oluyor. Bu durum uygulamaları uçlarda çalıştırarak ve verileri yerinde işleyerek hızla değere ulaşma yolunda yepyeni fırsatlar yaratıyor. Ayrıca uzak uçlarda sanallaştırılmış uygulamaların desteklenmesi, buluta özgü yeni uygulamaların uçlara taşınmasına yardımcı oluyor.

HPE, bu fırsattan yararlanmak için uçtaki değişken performans, esneklik, ölçek ve veri gereksinimlerini karşılamak üzere, güvenli kablosuz ve kablolu ağ ve iş yükü için optimize edilmiş altyapı dahil sektörün en akıllı ve eksiksiz kurumsal uç çözümünü sundu.Kurumsal uç, perakende, hastaneler, finansal hizmetler ve üretim gibi dağınık konumlar tarafından temsil edilen kritik bir segmenti simgeliyor. Kurumlar uygulamaların her zaman çalışır halde olmasını ve uç bölgelerdeki verileri hızlı bir şekilde kurtarabilmesini sağlamak için esnek ve etkin veri koruması sunabilen, yönetimi son derece basit edge bilgi işlem altyapılarına ihtiyaç duyuyor.

HPE SimpliVity, mümkün olabilecek en küçük ayak izi eşliğinde sunulan yüksek kullanılabilirliğe sahip, verimli, hepsi bir arada bir cihazla, kurumsal uç için optimize edilmiş pazar lideri akıllı HCI çözümünü sunuyor. Çözüm, merkezi yönetim ve otomasyon çözümleri eşliğindeki yönetim gerektirmeyen yapısıyla, endüstri lideri veri işleme verimliliğine ve yerleşik veri korumasıyla daha iyi ekonomi sağlanmasına katkıda bulunuyor. HPE böylece veri korumasını güçlendiriyor ve uçlarda VM’lerin yanı sıra konteynerleri de çalıştırabilme esnekliği sunuyor.

Bulut veri koruması için kapsamlı edge çözümü

HPE SimpliVity, veritabanları ve genel sanallaştırma dahil uzak uçlardaki iş yükleri için yüksek kullanılabilirlik ve anında kurtarmaya olanak sağlayan zahmetsiz ve esnek veri koruma yetenekleriyle donatıldı. Pek çok farklı konumdaki bölgeye dağılmış HPE SimpliVity federasyonu boyunca sunulan yerleşik ve uzaktan yedekleme olanağı, verimli ve hızlı veri kurtarmayı mümkün hale getiriyor. HPE SimpliVity sayesinde VM verileri hızlı bir şekilde otomatik olarak başka bir düğüme yedekleniyor. Böylece bir düğümün arızalanması durumunda kesinti yaşanmıyor. Bu sayede 1 TB’lık sanal makine 60 saniyeden kısa sürede yedeklenebiliyor veya geri yüklenebiliyor1. Bu, doğal afetler durumunda iş sürekliliğinin sağlanmasında veya verilerin fidye yazılımı gibi güvenlik tehditlerine karşı korunmasında kritik önem taşıyor.Bulut yedekleme ve merkezi yedekleme mağazasıyla, HPE SimpliVity kurumsal uç için en kapsamlı veri koruma çözümünü sunuyor.

Veri korumasını buluta genişletin

HPE SimpliVity ile HPE Cloud Volumes Backup, verilerin basit, verimli ve esnek bir biçimde doğrudan buluta yedeklenmesini sağlıyor. Bu çözüm, birden fazla uç bölgenin ek bir yedekleme yazılımı veya donanım altyapısına ihtiyaç duymadan, üç basit tıklamayla veya doğrudan vCenter ilke otomasyonuyla güvenli bir şekilde buluta yedeklenmesini sağlıyor. Yedekler, diğer bulutların aksine herhangi bir çıkış ücreti söz konusu olmaksızın birden çok uç bölgeye kolayca geri yüklenebiliyor. HPE Cloud Volumes Backup, kullanıma bağlı fiyatlandırma, verimli bant genişliği kullanımı için minimum veri aktarımı ve bulutta verimli depolamayla maliyetleri optimize ediyor.

Uzun dönemli saklama ve uyumluluk için uygun maliyetli merkezi yedekleme

HPE StoreOnce ile HPE SimpliVity’nin gelişmiş entegrasyonu, uygulamaları ve verileri doğrudan merkezi bir HPE StoreOnce cihazına kolayca ve verimli bir şekilde kopyalamak için dağıtık uç bölgeleri otomatik, uygulamaya duyarlı politikalarla koruyarak karmaşayı, maliyeti ve riski azaltıyor. HPE StoreOnce ve HPE SimpliVity, verilerine dair sıkı uyumluluk kurallarına veya uzun dönemli saklamaya yönelik hizmet düzeyi sözleşmeleri (SLA) ihtiyacı olan müşteriler için ideal çözümü sunuyor. İşletmeler, düzinelerce bölgede2 yer alan binlerce sanal makineyi bir dakikadan daha kısa sürede uçtan merkeze yedekleyecek politikaları oluşturabiliyor veya güncelleyebiliyor, verileri üç basit tıklamayla kolayca yedekleyebiliyor ve geri yükleyebiliyor, yüksek depolama verimliliği sağlayan 20:1 tekilleştirme oranına ulaşabiliyor

HPE HCI, Birincil Depolama ve Veri Yönetim Hizmetleri Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Ömer Asad konuyla ilgili şöyle diyor: “Uç ortamlarda işletmeleri olan müşterilerimiz, kullanım kolaylığı ve olağanüstü ekonomi için HPE SimpliVity’ye yöneliyor. Müşterilerimizi sınıfının en iyisi veri korumasıyla tanışmaları ve işlerini daha ileriye taşıyabilmeleri için, uygulama geliştirme sürecini iyileştirecek işlevlerle donattığımız HPE SimpliVity’e yatırım yapmaya ve yeni yetenekler eklemeye devam ediyoruz.”

Kurumsal Uç için uygulama modernizasyonu

Çeşitli sektörlerdeki kuruluşlar, hibrit bulut üzerinde uygulama geliştirme ve devreye alma biçimlerini dönüştürürken, kullandıkları sanallaştırma ve konteyner tabanlı mimarileri destekleyecek BT altyapısının daha çevik, otomasyona dayalı ve ilke odaklı olmasına ihtiyaç duyuyor. Ayrıca doğal bulut uygulamaları ve konteynerler için farkındalığı olan uygulamalar ve kalıcı depolama sistemleri gerekiyor. Bu da geliştiriciler için self servis otomasyonu sağlayan yazılım tanımlı bir altyapıya ihtiyacı gündeme getiriyor. Kubernetes gibi konteyner tabanlı uygulamalar yalnızca veri merkezinde değil, uçta da oluşturuluyor ve devreye alınıyor.

HPE SimpliVity, uçta konteyner tabanlı iş yüklerini çalıştırmak için Kubernetes için Konteyner Depolama Arabirimi (CSI) Sürücüsünü destekliyor. HPE, konteyner tabanlı mimariye giden yolculuğu hızlandırmak için HPE SimpliVity’den Kubernetes’e basit ve birleşik bir deneyim sunuyor. CSI ve kalıcı birimler için sunulan destek, hem VM’lerin hem de konteyner iş yüklerinin uç bölgelerde aynı HCI platformunda çalışmasını sağlayarak, konteynerler için ayrılmış altyapı ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Uç ve uzak bölgeler için müşteriler, kalıcı birimlerin bir dakikadan daha kısa sürede yedeklenebilmesi ve geri yüklenebilmesi sayesinde basitleştirilmiş yönetim deneyimi ve farklılaştırılmış veri koruması elde ederek konteynerlerle dağıtılan doğal bulut uygulamaları geliştirebiliyor. Müşteriler artık uygulamaların her zaman çalışır halde ve koruma altında olmasını sağlarken, birleşik bir HCI çözümüyle uçtaki uygulamaları modernize edebiliyor.

HPE SimpliVity 4.1.0, geçerli destek sözleşmeleri olan HPE SimpliVity müşterileri için dünya genelinde ek ücret talep edilmeksizin kullanıma sunuldu. Duyurulan tüm yeni özellikler ve yetenekler VMware vSphere 7.0 ile destekleniyor. HPE Cloud Volumes Backup desteği mevcut Amerika, Asya ve tüm Avrupa’da mevcut.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.