DOLAR 18,8144
EURO 20,5008
ALTIN 1166,831
BIST 4926,55
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

İBB Şehir Tiyatroları’nda Bu Hafta (20-24 Nisan 2022)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kent Tiyatroları, Nisan ayının yeni haftasında 13 oyunla seyirci karşısına çıkıyor. Bu hafta John Patrick …

İBB Şehir Tiyatroları’nda Bu Hafta (20-24 Nisan 2022)
09.06.2022
142
A+
A-

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kent Tiyatroları, Nisan ayının yeni haftasında 13 oyunla seyirci karşısına çıkıyor.

Bu hafta John Patrick, Albert Camus, Euripides üzere milletlerarası üne sahip müelliflerin yanı sıra genç muharrirlerin yapıtları seyirciyle buluşuyor.

Tatlı Kaçık, Veba, Yaftalı Tabut, Zehir, Geçit, Geç Kalanlar, Herkes Sihirbaz Olacak, Bekçi ile Postacı, Hayal, Önce Vakit İçinde (Konuk Oyun), Beş Haylaz (Konuk Oyun), Çöp Canavarı (Konuk Oyun), Demir Kız (Konuk Oyun) isimli oyunlarımız bu hafta seyirciyle buluşacak.

36. Çocuk Şenliği İçin Geri Sayım Başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatroları’nın bu yıl 36.’sını düzenlediği “Çocuk Şenliği,” 23 Nisan 2022 Cumartesi günü saat 14.00’te “Herkes Sihirbaz Olacak” isimli çocuk oyunuyla başlayacak.

Şenliğin açılış gününde Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nin önündeki açık alanda, ikinci gününde ise Müze Gazhane Sahnesi’nin önünde aktiflik istasyonu kurulacak.

24 Nisan 2022 günü Kent Tiyatroları’nın tüm sahnelerinde fiyatsız olarak sahnelenecek çocuk oyunlarının yanı sıra Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi ve Beylikdüzü Atatürk Kültür Merkezi’nde çocuk oyunları seyirciyle buluşacak.

Bu Haftanın Programı (20-24 Nisan 2022)

TATLI KAÇIK

Mr. Tanner ile paylaştığı meskeninde, çöp toplayarak yaşayan, etrafındaki her şeye sonsuz bir sevgi ve şefkatle bağlı Opal’in kendi halindeki hayatı üç davetsiz konuğun gelişi ile umulmadık biçimde değişir. Sol, Gloria ve Brad kendi hesaplarının peşinde Opal’in huzur dolu ömrüne giriverirler. Kendi kendine yetmeyi becerse de yalnızlıktan muzdarip Opal onları hayatına almak konusunda en ufak bir tereddüt bile duymaz fakat sonsuz bir âlâ niyetle konutunun kapılarını açtığı konukları sevgilerini paylaşmak konusunda Opal kadar istekli değildirler. John Patrick’in yazdığı, Ahmet Levendoğlu ve Hasan Levendoğlu’nun çevirdiği, Naşit Özcan’ın yönettiği oyunda, Ayşe Kökçü, Çağlar Polat, Eylül Soğukçay, İbrahim Can, Mehmet Soner Dinç, Mert Aykul rol alıyor. Oyun, 20-23 Nisan 2022 tarihleri ortasında Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde.

VEBA

Nobel Ödüllü muharrir Camus’nün faşizm alegorisi olarak kaleme aldığı yapıtta, veba salgını sırasında yaşanan kaotik durum anlatılır. Karantina periyodunda verilen gayret, belirsizlik ve endişenin hükümran olduğu bir dünya canlandırılıyor.

Neil Bartlett’in uyarladığı Mehmet Ergen’in çevirip yönettiği oyunda Sevil Akı, Serdar Orçin, Murat Coşkuner, Emrah Can Yaylı, Burteçin Zoga, Tankut Yıldız, İrem Arslan, Özgür Dereli, Burak Davutoğlu, Ergun Üğlü, Cafer Alpsolay rol alıyor. Oyun, 20-23 Nisan 2022 tarihleri ortasında Gaziosmanpaşa Sahnesi’nde.

YAFTALI TABUT

Adına tarihin dipnotlarında rastlayabildiğimiz, Türkiye’nin birinci bayan oyun müellifi, kuramcı, aktivist, toplumsal ve siyasi ömrün her alanında öncü Fatma Nudiye Yalçı’nın kıssası. 1920’lerde başlayan gayretine Dr. Hikmet Kıvılcımlı ve Nazım Hikmet de eşlik ediyor.

Bilgesu Erenus’un yazdığı Yelda Baskın’ın yönettiği oyunda Bensu Orhunöz, Selin Türkmen, Ceren Hacımuratoğlu, Lale Kabul, Nazan Yatgın Palabıyık, Şenay Bağ, Yeşim Mazıcıoğlu rol alıyor. Oyun, 21-23 Nisan 2022 tarihleri ortasında Sultangazi Hoca Ahmet Yesevi Sahnesi’nde.

ZEHİR

Geçmişte yaşadıkları trajik kaybın akabinde ayrılan çift, yıllar sonra bir ortaya gelmek zorunda kalır. Bu buluşma, acılı bir geçmiş hesaplaşmasına dönüşür. Karşı tarafın da neler hissettiğine dair eksik bırakılan taşlar yerine oturur. Bayan ve erkek dünyasının bakış açısına odaklanan eser Hollanda prömiyerinin akabinde birçok lisana çevrilmiştir.

Lot Vekemans’ın yazdığı Şaban Ol’un çevirip yönettiği oyunda Sevinç Erbulak, Ahmet Saraçoğlu, Aslıhan Kandemir, Eraslan Sağlam rol alıyor. Oyun, 20-23 Nisan 2022 tarihleri ortasında Müze Gazhane Meydan Sahne’de.

GEÇİT

Çıktıkları seyahatte dağ başında mola veren bir ağa ve maraba, saklandıkları yerden denetim noktasını izlerler. İki kişi ortasındaki ilgi aslında insanlığın varlığından beri çaba ettiği mülkiyetçilik ve ezen-ezilenlerin öyküsünün özeti üzeredir.

Cem Düzova’nın yazdığı Nihat Alpteki’nin yönettiği oyunda Gürol Güngör, Hasip Tuz, Emre Narcı, Müslüm Tamer rol alıyor. Oyun, 20-23 Nisan 2022 tarihleri ortasında Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi’nde.

GEÇ KALANLAR

Zamanın geri alınamayışı ile tahminen birinci defa o gece bu kadar acı biçimde yüzleşen bir çiftin kıssasını, pişmanlıkları, yaşayamadıkları, söyleyemedikleri üzerinden anlatan oyun, izleyiciyi geç kalmış bir yüzleşmeyle karşı karşıya getiriyor. Pervin Ünalp’ın yazıp Nihat Alpteki’nin yönettiği oyunda; Defne Gürmen, Elçin Atamgüç, Vildan Türkbaş, Zafer Kırşan rol alıyor. Oyun, 20-23 Nisan 2022 tarihleri ortasında Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde.

Çocuk Oyunları

HERKES SİHİRBAZ OLACAK (3+ Yaş)

Ünlü sihirbaz Zubi’nin öğrencileri “usta”lığa geçip onun sihirli şapkasını almanın hayalini kurarlar. Zubi, sihirli şapkanın yeni sahibini belirlemek için bir müsabaka düzenler. İllüzyon şovlarıyla ilerleyen oyunda, amaca ortaklaşa ilerlemenin kıymeti anlatılıyor.

Kubilay Tuncer’in yazıp yönettiği oyunda Aslı Şahin, Aybar Taştekin, Cihat Faruk Sevindik, Damla Cangül Yiğit, Zeliha Bahar Çebi rol alıyor. Oyun, 23 Nisan 2022 tarihinde Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde.

BEKÇİ İLE POSTACI (3+ Yaş)

Postacı Piero ile Gece Bekçisi Marcello isimli çocuk kitabından uyarlanan yapıtta bir bekçi ile bir postacı konut arkadaşlarıdır. Biri gece oburu gündüz çalıştığından hiç görüşemezler. Soğuk bir kış günü ikisi de hastalanınca, konutu tıpkı anda paylaşmaları gerekir. Lodovica Cima, Gabriele Clima’nın yazdığı Ceylan Özçapkın’ın çevirdiği, Derya Yıldırım’ın oyunlaştırıp yönettiği oyunda Besim Demirkıran, Cafer Alpsolay, Melisa Demirhan, Zeynep Ceren Gedikali rol alıyor. Oyun, 24 Nisan 2022 tarihinde Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde, 24 Nisan 2022 tarihinde Müze Gazhane Büyük Sahne’de.

RÜYA(5+Yaş)

Hayvanların kafese kapatılması, şovlarda kullanılması, doğal hayat alanlarından uzaklaştırılmaları nedeniyle çok üzülen bir çocuğun onları nasıl kurtardığı anlatılır. Özge Midilli-Ertan Kılıç’ın yazdığı Özge Midilli’nin yönettiği oyunda Nilay Yazıcıoğlu, Tarık Köksal, Nilay Bağ, Ceren Kaçar, Ceysu Aygen, Çağlar Polat, Emre Davet Akbaba, Mehtap Gündoğdu Akbulut rol alıyor. Oyun, 24 Nisan 2022 tarihinde Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde.

DEMİR KIZ (4+ Yaş)

Berfu ve Ferit iki güzel arkadaştır. Tıpkı okula gitmekte, birlikte ders çalışmakta ve oyun oynamaktadırlar. Berfu, sağlıklı beslenmediği için bir gün hastalanır. Hayali olan dans yarışına katılmak için bir an evvel iyileşmelidir. Herkes Berfu’nun güçlü ve sağlıklı günlerine dönebilmesi için gayret sarf eder. Berfu da, bir an evvel okuluna dönmek ve dans yarışı hayalini gerçekleştirmek için tabibinin söylediği her şeyi yapar; ilaçlarını içer, sağlıklı beslenir. Böylelikle dans edebilmek, okula gidebilmek ve arkadaşlarıyla oynayabilmek için sağlıklı beslenmenin ne kadar kıymetli olduğunu bir kez daha anlamıştır. Berfu sağlıklı beslenmediği için bir gün hastalanır. Dans yarışı hayaline ulaşmak için bir an evvel sıhhatine kavuşmalıdır. Berfu’nun bu hayaline ulaşma seyahatinde bakalım neler olmuş…Deniz Yeşil Mavi’nin yazıp yönettiği oyunda Öykü Tanışman, Yiğit Rauf Yıldız, Nazlıcan Altun rol alıyor. Oyun, 24 Nisan 2022 tarihinde Sultangazi Hoca Ahmet Yesevi Sahnesi’nde.

ÇÖP CANAVARI (3+)

Siz denize çöp attınız mı?

Peki denizlere atarken hiç aklınıza gelmedi mi; bu çöpler ne oluyor… Denizleri temizlemekten sorumlu balık var! Bu balık o kadar çok çöp yemiş ki bir canavara dönüşmüş; lakin güzel yürekli. Bütün çöpleri büyük bir iştahla yiyor. Yalnız pet şişeden nefret ediyor. Onları denizlere atanlara çok kızıyor. O da ne! Karagöz bir pet şişe atıyor denize. Bir hışımla fırlıyor denizin tabanından Çöp Canavarı ve Karagöz’ün karşısına dikiliveriyor… Devamı oyunda… Yazan & yöneten & oynayan Cengiz Özek. Oyun, 24 Nisan 2022 tarihinde Gaziosmanpaşa Sahnesi’nde.

EVVEL VAKİT İÇİNDE (3+ Yaş)

Bir annenin oğluna ‘’ Bana hiç al da gel’’ isteğiyle başlayan, çocuğun bu hiçlik arayışında karşılaştığı komik, bir o kadar da düşündürücü bir yol, bir yola çıkış hikayesi… Pertev Naili Boratav’ dan Türk Halk Edebiyatı’ nın hoş örneklerinden olan tekerlemelerle bizden olanı anlatıyoruz sizlere. Anne ve babalar yani bir vakitler çocuk olan bizler de çocuklarımızla birlikte Keloğlan’dan, Nasrettin Hoca’ya, Ozan geleneğimizden, kuklalara, Meddah geleneğimizden, gölge oyunumuz Hacivat ve Karagöz’e samimi, içten, yediden yetmişe hepimizin keyif alabileceği, bazen hüzünlü, bazen de eğlenceli bir seyahate çıkacağız, eskimeyen vakitlere hakikat… Işıl Kasapoğlu’nun yazdığı, Sezai Yılmaz’ın yönettiği oyunda Levent Muradoğlu rol alıyor. Oyun, 24 Nisan 2022 tarihinde Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi’nde.

BEŞ HAYLAZ (4-7 Yaş)

Puglia’da yaşayan çok zeki lakin bir o kadar da yaramaz olan Magli; kenti daha evvel hiç görmemiştir. Anne ve babası pazarcılık yapan Magli için, bir sabah kente gitme fırsatı doğar. Yola koyulan Magli, yol boyunca birbirinden değişik özellikleri olan beş bireyle tanışır. Magli ve Beş Haylaz’ın kıssası böylelikle başlar. Mehmet Ali Açıl’ın uyarlayıp ve yönettiği oyunda Sergen Bölük, Didem Akın Açıl, Hakan Onat Peynirci, Deniz Gürsucu, Suat Onur Çalık, Faruk Oğur, Volkan Yıldız, Yüksel Hakverdi, İpek Zeylan rol alıyor. Oyun, 24 Nisan 2022 tarihinde Ümraniye Sahnesi’nde.

İyi seyirler…

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

hack forum hacker sitesi instagram hesap çalma hack forum hack forum hack haber bahis forum muğla escort fethiye escort bodrum escort marmaris escort göcek escort fethiye escort Cami Halısı cami halısı cami halısı gaziantep escort gaziantep escort kayseri escort escort izmir irc forum bedava hesaplar bahis forum deneme bonusu deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler maltepe escort erbaa escort