Dolar 32,9248
Euro 35,3633
Altın 2.464,80
BİST 10.767,85
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29°C
Parçalı Bulutlu
İstanbul
29°C
Parçalı Bulutlu
Sal 29°C
Çar 28°C
Per 28°C
Cum 28°C

Kütahyalı güreşçiler 15 madalya ile Türkiye finallerinde

Bünyesinde birçok sporcuyu 16 branşta barındıran Kütahya Belediyespor kulübümüz sporcuları, her turnuvada ve müsabakada ilimizi başarı ile temsil etmeye devam ediyor.

Kütahyalı güreşçiler 15 madalya ile Türkiye finallerinde
20 Nisan 2023 01:00 | Son Güncellenme: 20 Mayıs 2023 11:00
243

KÜTAHYA – Kütahya’da Okul Sporları Yıldızlar, Gençler A-B Grekoromen Güreş Türkiye Grup Müsabakalarına katılan Kütahya Belediyespor Kulübü bünyesindeki güreşçiler, 15 madalya ile Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

16 branşta gençlerimizin spor yapmasına olanak tanıyan ve gençlerimizin sporla gelişimlerine önemli katkılar sunan Kütahya Belediyespor Kulübü, başarıları ile göz doldurdu.

Türkiye dereceleri ile başarılarını perçinleyen sporcularımız, son olarak Bursa’da düzenlenen Okul Sporları Yıldızlar, Gençler A-B Grekoromen Güreş Türkiye Grup Müsabakalarına katılım sağladı. 13-16 Nisan 2023 tarihlerinde gerçekleştirilen müsabakalarda 3 kategoride toplam 15 madalya kazandılar.

Başarılı güreşçilerimiz aldıkları bu madalyalarla birlikte 21-24 Mayısta Balıkesir’de düzenlenecek olan Türkiye finallerine katılmaya hak kazandılar.

Güreş müsabakalarında derece elde eden ve madalya kazanan sporcularımız ise; Yıldızlar Kategorisinde; 57 kg Emre Erbey birinci, 48 kg Melih Çelik (Simav) ikinci, 38 kg İbrahim Sönmez, 44 kg Alperen Yıldırım, 52 kg Efe Ali Doğan, 68 kg Yiğit Alp Aydın, 85 kg Onur Kart (Simav) ve 100 kg Sait Efe Çelik üçüncü oldu.

GENÇLER A Kategorisinde; 71kg Muhammed Ensar Duğan birinci, 65 kg Murat Sağlık ve 80 kg İsmail Kaan Deniz üçüncü oldu.

GENÇLER B Kategorisinde; 48 kg Ümit Kocagöbek ikinci, 65 kg Hasan Ceylan, 71 kg Ahmet Emirhan Dursun, 92 kg Aziz Alp Akın üçüncü oldu.